Telefon: +48 502 600 424 lub +48 22 816 71 85 E-mail: jan@czeski-tlumacz.eu

Blog

W niedzielę 26 kwietnia, w Ciszynie po obu stronach granicy odbył się protest pod hałsami otwarcia granic dla pracowników transgranicznych, studentów oraz uczniów. Od kiedy ograniczono ruch graniczny i osoby wracające z zagranicy do Polski, czy Czech muszą odbywać 14 dniową kwarantannę, życie pracowników transgranicznych odwróciło się o 180 stopni.

Ludzie od kilku tygodni nie mogą jeździć do swojej pracy po drugiej stronie granicy. Niektórzy z nich zostali i tym samym zostawili po drugiej stronie granicy swoje rodziny.

Pojawiło się jednak światełko w tunelu.

Od dnia 20.04.2020 r. wprowadziłem do mojej oferty tłumaczenia poświadczone (przysięgłe) podpisywane kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Tłumaczenia poświadczone (przysięgłe) podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym przesyłane są do klienta w formie elektronicznej i mają one taką samą wagę jak tłumaczenia w formie papierowej, opatrzonego pieczęcią.

Tłumaczenia opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym powinny być akceptowane przez urzędy zgodnie z przepisami dotyczącymi odpowiednich postępowań.

 

Dla naszych najwierniejszych gości można zrobić specjalny korytarz powietrzny. To tytuł artykułu w elektronicznym wydaniu Jutarnji List.
 
Chodzi o czeskich turystów, którzy chcieliby spędzić wakacje w Chorwacji. Pojawia się coraz więcej informacji o ewentualnej możliwości stworzenia specjalnego korytarza lotniczego lub nawet drogowego dla chyba najwierniejszych turystów odwiedzających Chorwację, czyli Czechów.